Na druhý svátek vánoční (na Štěpána) spoluúčinkoval Antikvartet na Vánočním koncertu dětského sboru Sejkorky z Chlumu u Třeboně. Koncert se konal v Kulturním centru (kino) v Suchdole nad Lužnicí v 17 hodin.

Máme radost, že se s námi na večeru podílel i náš přítel JUDr. Ivo Jahelka, který opět dokázal spolehlivě rozesmát celý sál svými zhudebněnými soudními historkami. Medvěd na mopedu nebo Cikáni na náklaďáku s rakvemi jsou už prostě nesmrtelné příběhy.

Zapojil se také Matouš Řeřicha, ředitel ZUŠ Třeboň (zasvěcení vědí, že ač vzděláním výtvarník, u bicí soupravy se změní v profesionálního muzikanta). Ozdobil nám řadu skladeb, zejména pak tři klasické písně od Beatles - Penny Lane (v naší verzi jako V Dačicích), Imagine a Hey Jude. U bicích pak setrval i během celého společného závěru.

Potěšil nás Pavel Barnáš, zakladatel a ředitel hudebního festivalu Okolo Třeboně, člen Symfonického orchestru Českého rozhlasu, špičkový violoncellista, skvělý muzikant a improvizátor. Jeho účast nebyla do poslední chvíle jistá, Pavel se těsně před koncertem vrátil z turné SOČRu po Velké Británii, ale vše dobře dopadlo a my tak měli možnost vychutnat krásný zvuk jeho nástroje ve slavné McCartneyho písni Yesterday, kterou zahrál sólově jen s doprovodem klavíru. Velmi pohotově odehrál i společné finále, kde se spojili všichni účinkující a které se neslo převážně ve vánočním duchu. Vyprodaný sál zpíval všechny koledy s námi až do závěrečného Narodil se Kristus Pán.

Modrý plakát def se jmény nové kroje klavír zm

Sejkorky2 Suchdol 2016

Sejkorky

Antikvartet Suchdol 2016Antikvartet v akci

Zuzka a Madla Suchdol 2016

 Zuzka s Madlenkou zpívají Tichou noc 

Barnáš a Sejkorky 2016

Pavel Barnáš

Jahelka v Suchdole

 Ivo Jahelka

Řeřicha v Suchdole 2016

 Matouš Řeřicha

  PB Sejkorky

 Pavel Barnáš a Sejkorky

Finále Suchdol 2016

Společné finále

Přátelé Suchdol 2016

 Ivo Jahelka, Zuzana a Dušan Vančurovi,Pavel Barnáš, dole Matouš Řeřicha a Štěpán Štrupl