V neděli 24. července o svátku sv.Maří Magdalény jsme zpívali v Bělici v půvabném venkovském kostelíku (všimněte si nádherného šindelového zastřešení věže!) u příležitosti mariánskomagdalénské pouti; pořadatelé nás pozvali, abychom pomohli oživit bělickou farnost. Měla to být pouť v tom původním slova smyslu, žádné stánky, střelnice, houpačky, kolotoče a jiné atrakce. "Hlavní atrakcí budete vy," pravil pan pořadatel. " Napečou se koláčky, navaříme guláš, poslechneme si v kostele koncert a budeme se mít dobře, " pravil. A jak řekl, tak se taky stalo. Koláčky i guláš byly nezapomenutelné, na faře jsme se cítili jako v bavlnce a manželé Altmannovi, organizátoři a dobré duše celého podniku, nás svou péčí a nezištností opravdu dojali. Vyrobili plakáty a rozvezli po okolí,  a dokázali kostel naplnit stovkou posluchačů, kteří byli skutečně skvělí, bavili se, tleskali, zpívali a nakonec i povstali. Tak to nás moc potěšilo!  Máme dobrý pocit, že jsme přispěli k pohodě a sváteční náladě nedělního podvečera, a taky jsme rádi, že to naše zpěvačka Madlenka Bartošková úspěšně zvládla, už byla v sedmém měsíci.

IMG 0885zm

Foto z kostela : mezi námi stojí Václav Altmann, organizátor, zahradník, majitel květinářství, autor výtečného guláše a ještě k tomu varhaník.

A aby toho nebylo málo, koncert si přišel poslechnout taky náš kamarád Tomáš Ságl, věhlasný producent a restauratér, který má pár kilometrů odsud chalupu, takže nás čekalo ještě pohoštění v podobě dvoupatrového dortu.

U Ságlů s dortem

Ságlovi s Madlou a Štěpánem

Dámská jízda u Ságlů

Něco málo informací o místu konání:

Obec Bělice, část městečka Neveklov najdete v okrese Benešov, asi 5 km severozápadně od Neveklova. Jedinou dominantou obce Bělice je kostel zasvěcený sv.Máří Magdaleně, zmiňovaný poprvé v písemných pramenech roku 1350 jako kostel farní. Byl založen pravděpodobně ostrovským klášterem, ves je zmiňována již v roce 1310, do husitských válek byla v držení ostrovského kláštera.

Kostel sv.Maří Magdaleny v Bělici

V sousedních Křečovicích se točila Vesnička má středisková, dodnes se tam ukazují památná místa tohoto filmu (Otíkova chalupa, kostel se hřbitovem, brána do JZD a další), takže kdo chtěl, mohl se po koncertě zaskočit podívat a zavzpomínat na tento půvabný Menzelův film.

No a nakonec ten Altmannúv plakát:

Plakát Bělice zm