Jihočeské muzeum ČB

 

Koncert se konal v Barokním sále Jihočeského muzea v 18 hod. jako společný koncert Antikvartetu a smíšeného pěveckého sboru Zpívání pro radost, který založil sbormistr třeboňského Pěslavu Jan Maule na podzim roku 2015. Sbor vznikl při Klubu Aktiv, což je organizace, sdružující českobudějovické seniory. Rádi jsme přijali jejich nabídku ke společnému zpívání.

Přišlo asi 50 diváků, kteří pozorně vyslechli hodinový program. Hostitelský sbor zpíval většinou lidové písně, ale předvedl i středověké církevní zpěvy a na závěr svého dvacetiminutového bloku odvážně zařadil i Pavlicovy Požáry léta, skladbu postavenou na mužských tenorových hlasech, což v podání tohoto převážně ženského komorního sboru znělo velmi netradičně. Kvalita sboru však byla nad očekávání velmi dobrá, sbormistr Jan Maule dokázal během krátké doby vytvořit slušné vokální těleso, které bude (po nutném doplnění mužských hlasů) jistě schopné interpretovat klasickou čtyřhlasou sborovou literaturu.

Antikvartet zazpíval asi deset skladeb, jejichž výběr byl přizpůsoben důstojnému prostředí barokního sálu, a zakončil Bachovým Psallite Deo. Po nezbytném přídavku se potom všichni účinkující spojili ke společnému provedení písně Musica, která v akustickém prostředí pěkného komorního sálu vyzněla sice nezvykle mohutně, ale jako závěr jistě splnila svůj účel.

Pěkný koncert! Naše  cesta do Budějovic však byla docela dramatická, projeli jsme u Třeboně velmi silnou bouřkou s kroupami až třícentimetrovými, museli jsme zastavit na čtvrthodinku pod mostem a bylo to opravdu na poslední chvíli, protože které auto se včas pod most neschovalo nebo nevešlo, mělo karoserii vyzdobenou slušivými jamkami..

 

Muzeum kvartet 3

Muzeum publikum

Muzeum kvartet 1

Muzeum sbor

 Muzeum společně

 

Muzeum se sborem ČBcrop