Antikvartet zpíval jako host na Vánočním koncertě dětského sboru Sejkorky z Chlumu u Třeboně. Toto vánoční zpívání (už sedmé v pořadí) se uskutečnilo v neděli 27. prosince ve vyprodaném sále suchdolského kulturního domu, a kdo přišel, určitě nelitoval. Máme radost, že do Suchdola přijela i řada Chlumáků, a nebyli to jen rodiče a příbuzní účinkujících dětí.

Pokud se Sejkorek týče, posluchači uslyšeli kromě tradičního repertoáru i řadu novinek, například hned úvodní Na koledu idem k vám (autorem je šéf Hradišťanu Jiří Pavlica), nebo píseň o Dačicích, kde zasvítil skvělým trumpetovým sólem Petr Suda, či skotská taneční o dudách z Edinburku s akordeonovým přizvukováním. Klarinetistka Terumi Suda – Hatashima sice tentokrát nezpívala jako vloni v Chlumu, ale přesto ozdobila koncert jak sólovým projevem (slavné Imagine od Johna Lennona), tak i v duetech s trubkou, kde jí byl partnerem její muž Petr Suda.

Hostující Antikvartet zařadil do programu kromě spirituálů také pouliční blues o San Francisku, a v podání Magdy Bartoškové a Zuzany Vančurové zazněla i slavná, dojemná a působivá Tichá noc (podle dostupných hudebních statistik bezkonkurenčně nejhranější vánoční píseň na světě).

Patrně největší ohlas však sklidily svérázné promluvy Ivo Šmoldase, který celý večer odlehčil svým typickým suchým humorem a vytvořil tak vánoční hudbě potřebnou protiváhu. Vypadá to, že jsme našli partnera, který by mezi nás mohl zavítat častěji.

Společná fotka zm

IMG 9897zmm

Plakát def1kinozm600